Přihlášení

Nebo se přihlaste přes

Zaregistrujte se

Vytvořte si zdarma uživatelský účet a užívejte všechny výhody pro registrovaného člena – jako dárek obdržíte uvítací voucher v hodnotě 100 Kč.

Nebo se přihlaste přes

Zapomněli jste heslo?

Zadejte e-mail použitý při registraci, na který vám pošleme odkaz pro obnovu hesla.

Materiály

Jak se pozná nepromokavý materiál?

Dle norem EU je materiál považován za nepromokavý, pokud odolá tlaku 1300mm vodního sloupce. Čím vyšší číslo je uvedeno u vodního sloupce, o to voděodolnější materiál se jedná.

Jak se měří prodyšnost?

Prodyšnost se měří v hodnotách Ret. Čím je hodnota Ret nižší, tím prodyšnější je materiál, ze kterého je oblečení vyrobeno.

Ret < 6 - velmi dobrá (> 20 000 g/m2.24 h)
Ret = 6 až 13 - dobrá (9 000 - 20 000 g/m2.24 h)
Ret = 13 až 20 - uspokojivá (5 000 - 9 000 g/m2.24 h)
Ret > 20 - neuspokojivá (< 5 000 g/m2.24 h)

Vyberte si dle abecedy, co hledáte:

3 in 1

Tímto způsobem je označena sportovní bunda, která obsahuje vnitřní odepínací část. Vrchní část bundy je vyrobena z materiálu odolného vůči průniku větru a vody. Spodní odepínací část je tvořena z měkkého termoizolačního materiálu. Obě tyto vrstvy lze nosit dohromady nebo každou samostatně. Využití této bundy je tak celosezónní.
3D WARM AIR

3D WARM AIR

3D WARM AIR
Technologie 3D WARM AIR nabízí uživateli možnost regulovat úroveň tepla. Výměnou tradičního plnění peřím za vzduchem naplněné komory se oděv stává lehčím a ekologičtějším. Vzduchová tryska je součástí oděvu.

4 - WAY STRETCH FABRIC

Textilie umožňující namáhání v příčném i podélném směru a nabízí volnost pohybu a tudíž větší uživatelský komfort. Složení textilie obsahuje elastan.

Air channel system

Tento zádový systém byl speciálně vyvinut pro společnost ALPINE PRO. Poskytuje dokonalý komfort a pohodlí při větší zátěži. Odvětrávání na zádech zajišťuje speciální konstrukce kanálků a strukturovaný povrch, který rychle odvádí pot od pokožky.

Air flow system

Systém odvodových kanálků této stélky umožňuje odvádění potu a vlhkosti z obuvi.

ANTI BACTERIAL

Materiál má antibakteriální úpravu, která omezuje množení bakterií a nepříjemných pachů z lidského potu.

AQUACORE

Moderní dvouvrstvý materiál AQUACORE má z rubní strany nanesený zátěr, který zajišťuje nepromokavost a paropropustnost. Díky těmto vlastnostem poskytuje materiál dostatečnou ochranu pro milovníky sportů na sněhu, ale i pro vyznavače outdoorových aktivit běžné náročnosti. Zároveň chrání uživatele proti průniku větru do spodních vrstev oblečení a tím zamezuje nežádoucímu úniku tepla. Materiál je nenáročný na údržbu.

BAMBOO

Díky obsahu tzv. aktivního bambusového uhlí vyniká materiál rychlým odvodem vlhkosti, schopnostní absorbovat širokou škálu pachů a také schopností pohlcovat tělesnou tepelnou energii, kterou dokáže vyzařovat zpět a tím udržet tělo nositele v teple. Funkčnost je permanentní, obnovuje se praním a sušením.

Cool Dry

Rychleschnoucí materiál, který díky své struktuře vyniká rychlým odvodem potu z vnitřní strany na povrch materiálu, udržuje tělo v suchu a optimální teplotě.

COOL MAX ALL SEASON

COOLMAX ALL SEASON je technologie navržená pro celoroční komfort tak, aby uživatele udržela v chladu a suchu v horkých dnech a naopak v teple za chladných dnů.

Coolmax

Moderní technologií vyrobená textilie z polyesterového vlákna, které má zvýšenou plochu povrchu. Toto speciální čtyřkanálkové polyesterové vlákno je nenasákavé a velmi rychle odvádí tělesnou vlhkost od pokožky. Napomáhá udržovat tělo uživatele v suchu a optimální teplotě.

CRITICAL PARTS

Na kritické části oděvu, které jsou nejvíce vystavené vlhkosti a namáhání, je použitý materiál se zátěrem s vyššími parametry. I při náročnějších aktivitách je tak zajištěna zvýšená nepromokavost těchto částí.

CYCLING PAD

Tento oděv je opatřen cyklistickou vložkou.

DOWN FILLING

Přírodní péřová výplň se vyznačuje nízkou hmotností, vysokou termoizolací a malým transportním objemem.

Durable water repellency

Materiál s DWR (Durable Water Repellency) úpravou má speciálně nanesenou vodoodpudivou vrstvu. Dopadající vlhkost (voda, sníh) vytváří drobné kapičky, které okamžité odtékají z povrchu materiálu pryč. Díky této DWR úpravě zůstává oblečení déle suché i při nepříznivém počasí.

EASY OUT

Unikátní profilovaná struktura povrchu textilie podporuje snadnější odvod tělesné vlhkosti nejen při běžném nošení, ale i při různorodých sportovních aktivitách.

EXTENDED LENGTH

Nohavice jsou delší o 5 cm oproti standardní délce kalhot. Velikostní označení je doplněno o příponu LN.

FINE COTTON

Pro výrobu tohoto materiálu byla použita prvotřídní bavlněná vlákna zpracovaná vysoce kvalitní technologií, která je šetrná k přírodě.

Goggles pocket

Síťovaná kapsa na vnitřní straně bundy pro uložení lyžařských brýlí.

HI-THERM

Jedná se o speciální výplň, která svými vlastnostmi připomíná peří. Produkt se vyznačuje nízkou hmotností a vysokou hřejivostí.

HSS

Heel support systém je technologie vyztužení patní části obuvi. Pomáhá udržet nohu ve správné pozici při každém pohybu a při všech aktivitách.

LADIES SIZE

Typ oděvu, který je tvarově přizpůsobený atypické dámské postavě. Velikostní označení je doplněno o příponu L.

Leather

Přírodní useň je vysoce přizpůsobivá, paropropustná a odolná proti oděru. Snadno se udržuje a má velmi dobré užitné vlastnosti.

LITHERM

Materiál typu microfleece, který se vyznačuje nízkou gramáží a zároveň udržuje vysoký tepelný komfort. Materiál je rychleschnoucí a nenáročný na údržbu.

Loose fit

Takto označený oděv má volnější siluetu.

Lycra

Toto vlákno má vysoký obsah elastomeru, který dodává výrobkům dokonalý tvar, pohodlí a přizpůsobivost lidskému tělu.

MERINO WOOL

Materiál obsahuje vlákna z ovčí vlny MERINO, která se vyznačuje vynikající paropropustností, antibakteriálními vlastnostmi a unikátní schopností termoregulace: hřeje při nízkých teplotách a uvolňuje teplo a vlhkost při vysokých teplotách. Je jemnější a měkčí než běžná vlna, čímž dodává výrobkům příjemnější omak bez pocitu "kousání".

Nubuck Leather

Je useň vyrobená z nejkvalitnější části kůže. Proto má také velmi dobré vlastnosti, jako je tažnost a pevnost. Je broušena od líce, čímž se vytvoří její charakteristický vzhled.

PACKABLE

Výrobek je sbalitelný do kapsy.

PEP

Stélka speciálně vyvinutá pro outdoorovou a sportovní obuv, s antibakteriální úpravou, která omezuje množení bakterií a nepříjemných pachů. Její tvar je přizpůsoben chodidlu a dobře odvádí vlhko.

PFC FREE

Jedná se o úpravu na vrchní části materiálu. Tato úprava zvyšuje odolnost proti průniku vlhkosti. Úprava neobsahuje fluorocarbony a je tak příznivá k životnímu prostředí.

Phone pocket

Uzavíratelná kapsa s uzpůsobenou velikostí pro telefon.

Phones ready

Otvor pro průchod sluchátek na iPod/MP3.
PRECIOSA CRSYTALS

PRECIOSA CRSYTALS

PRECIOSA CRSYTALS
Tyto výrobky jsou ozdobeny PRECIOSA krystaly.

Primaloft

Syntetický výplňový materiál, jehož předností jsou velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti s unikátní vodoodpudivou úpravou. Oproti jiným umělým vláknům se vyznačuje vysokou lehkostí, měkkostí, stlačitelností a schopností vrátit se do původního tvaru.

PROSTRETCH

Moderní materiál, který je příjemný na omak a díky počesání z rubní strany vykazuje dobré izolační vlastnosti. Jeho největší předností, kterou ocení všichni aktivní sportovci, je přizpůsobivost v pohybu.

PROUDLY MADE IN CZ

Tento produkt je vyroben v České republice.

PTX

Moderní dvouvrstvý materiál PTX má z rubní strany nalaminovanou neporézní PTX membránu, která zajišťuje vysokou nepromokavost a vynikající paropropustnost, klíčovou pro odvod potu od těla. Zároveň PTX membrána chrání uživatele proti průniku větru do spodních vrstev oblečení a tím zamezuje nežádoucímu úniku tepla. Materiál je nenáročný na údržbu.

PTX 5000

Moderní dvouvrstvý materiál PTX má z rubní strany nalaminovanou neporézní PTX membránu, která zajišťuje vysokou nepromokavost a vynikající paropropustnost, klíčovou pro odvod potu od těla. Zároveň PTX membrána chrání uživatele proti průniku větru do spodních vrstev oblečení a tím zamezuje nežádoucímu úniku tepla. Tento materiál poskytuje vysokou ochranu jak pro profesionálního lyžaře, tak i pro vyznavače outdoorových aktivit jakékoli náročnosti při zachování vysokého komfortu. Materiál je nenáročný na údržbu.

PTX GLOVES

Výrobek obsahuje samostatnou vnitřní rukavici tvořenou PTX membránou, která zajišťuje vysokou voděodolnost a paropropustnost při zachování dostatečné lehkosti výrobku.

PTX MEMBRANE

Moderní dvouvrstvý materiál PTX má z rubní strany nalaminovanou neporézní PTX membránu, která zajišťuje vysokou nepromokavost a vynikající paropropustnost, klíčovou pro odvod potu od těla. Zároveň PTX membrána chrání uživatele proti průniku větru do spodních vrstev oblečení a tím zamezuje nežádoucímu úniku tepla. Tento materiál poskytuje vysokou ochranu jak pro profesionálního lyžaře, tak i pro vyznavače outdoorových aktivit jakékoli náročnosti při zachování vysokého komfortu. Materiál je nenáročný na údržbu.

PTX MEMBRANE (BOOTS)

PTX je moderní materiál s membránou používaný při výrobě outdoorové obuvi. Je charakteristický svou paropropustností, nepromokavostí a odolností proti větru. Tím zajišťuje tepelnou izolaci a pohodlí za každého počasí. PTX odvádí tělesnou vlhkost na povrch, čímž zabraňuje jejímu hromadění. Jeho vnější vrstva zároveň zabraňuje průniku vody, sněhu, větru a rychle schne. Materiál je velice lehký a pohodlný ve všech podmínkách.

PTX SNOW

Moderní dvouvrstvý materiál PTX má z rubní strany nalaminovanou neporézní PTX membránu, která zajišťuje vysokou nepromokavost. I při použití termoizolační výplně si oděv zachovává stále dobrou paropropustnost. Zároveň PTX membrána chrání uživatele proti průniku větru do spodních vrstev oblečení a tím zamezuje nežádoucímu úniku tepla. Tento materiál poskytuje vysokou ochranu jak pro profesionálního lyžaře, tak i pro vyznavače outdoorových aktivit jakékoli náročnosti při zachování vysokého komfortu. Materiál je nenáročný na údržbu.

Puffy

Je označení stylu, který díky použití objemné výplně a dekorativního prošití působí nadýchaným dojmem s efektem „bochánků“.

PURE ORGANIC COTTON

Bavlna z geneticky nemodifikovaných rostlin. Je pěstována bez použití syntetických zemědělských chemikálií, jako jsou hnojiva nebo pesticidy. Produkce bavlny tímto přístupem podporuje a zvyšuje biologickou rozmanitost a biologické cykly.

REDUCED LENGTH

Nohavice jsou kratší o 5 cm oproti standardní délce kalhot. Velikostní označení je doplněno o příponu SH.

Regular fit

Takto označený oděv má rovnější polopřiléhavou siluetu.

REVERSIBLE

Výrobek je nositelný oboustranně. Je možné měnit vnější část za vnitřní a naopak podle aktuální volby nositele.

Seam taped

Podlepené švy zajišťují výrobku maximální možnou ochranu před průnikem nežádoucí vlhkosti z okolí.

SEAMLESS SKI UNDERWEAR

Funkční prádlo je tvořeno několika zónami s různými vlastnostmi, které jsou přizpůsobené anatomii lidského těla a zajišťují správnou oporu a komfort při outdoorových a sportovních aktivitách. Kompaktní struktura oděvu napomáhá absorbci vnějších vibrací a tím snižuje svalovou únavu. Vysoce funkční vlákna umožňují velmi rychlý odvod vlhkosti. Pokožka nositele tak zůstává suchá a materiál poskytuje vyšší tepelný komfort.

SLIM FIT

Takto označený oděv je tvarově přizpůsobený postavě, přiléhá k tělu.

Snowskirt

Napevno všitá ochranná sněhová manžeta, která zabraňuje pronikání sněhu pod oděv. Ve spodní části je našita elastická protismyková guma.

Snowskirt removable

Odepínatelná sněhová manžeta, která zabraňuje pronikání sněhu pod oděv. Ve spodní části je našita elastická protismyková guma.

Soft Shell 1- layer

Pružný 1-vrstvý materiál bez membrány, jehož vlastnosti jsou dosaženy speciální technologií tkaní nebo povrchovou úpravou.

Soft Shell Windbarrier

Softshell Windbarrier je pružný 3-vrstvý materiál s membránou, který spojuje výhody druhé a třetí vrstvy.

Soft Shell Windbarrier Extreme

Softshell Windbarrier Extreme je pružný 3-vrstvý materiál s membránou, který spojuje výhody druhé a třetí vrstvy. Díky mebráně s vyššími parametry je vhodný pro vyznavače outdoorových aktivit v extrémních klimatických podmínkách.

Soft tec

Materiál Soft Tec má příjemný omak, který připomíná bavlnu, ale přitom zachovává vlastnosti coolmaxových nebo thermocoolových vláken. Tento materiál eliminuje problém se žmolkovitostí.

SOFT TOUCH

Materiál má speciální povrchovou úpravu, díky které je měkčí, splývavější a příjemnější na omak.

STREAK REFLEX

Označuje reflexní materiál umístěný na oděvu, který způsobuje světelný efekt. Jedná se o důležitý bezpečnostní prvek především pro děti a sportovce při zhoršené viditelnosti. Díky tomu lze zpozorovat osobu i na větší vzdálenost.

STREAK REFLEX HW

Označuje reflexní materiál umístěný na produktu, který způsobuje světelný efekt. Jedná se o důležitý bezpečnostní prvek především pro děti a sportovce při zhoršené viditelnosti. Díky tomu lze zpozorovat osobu i na větší vzdálenost.

Stretch

Označuje pletený materiál, který je pružný ve všech směrech a umožňuje volnost pohybu.

Supratherm

Materiál je díky své unikátní struktuře výborným tepelným izolantem. Rubní stranu tvoří nadýchaná vlákna, mezi kterými vznikají vzduchové kapsy udržující tělesné teplo. Rychlý odvod vlhkosti od těla na povrch materiálu a nízká navlhavost vláken podporují rychlé schnutí.

SWAROVSKI CRYSTALS

Takto označené výrobky jsou ozdobeny krystaly Swarovski®.

TEFLON

Materiál, který je opatřen touto úpravou, odpuzuje vodu a olejové skvrny, a tím zvyšuje vodoodpudivost a snižuje špinivost oděvu. Údržba oděvu je snadnější díky tomu, že usazené nečistoty jsou snadno vypratelné a materiál schne rychleji.

Thermo Cool Fresh

Thermo Cool v sobě spojuje vlastnosti dvou vysoce funkčních vláken Coolmax a Thermolite. Díky vláknům Coolmaxu je zajištěn rychlý odvod vlhkosti od pokožky na povrch látky a díky vláknům Thermolite má materiál zase výborné izolační vlastnosti. Thermo Cool Fresh oproti klasickému Thermo Coolu obsahuje ve své struktuře stříbro, které zabraňuje množení bakterií způsobujících nepříjemný zápach v důsledku rozkladu lidského potu. I při vyšší fyzické zátěži je tak zachována svěžest materiálu.

Thermolite

Thermolite je unikátní vlákno firmy INVISTA, které vyniká svojí lehkostí a hřejivostí. Vědci se inspirovali kožešinou ledních medvědů, jejichž srst je složena z chlupů s dutinou. Na základě tohoto faktu byla vyvinuta technologie dutých vláken, kdy bez přídavku hmotnosti a jakýchkoli chemických příměsí je dosaženo lepší tepelné izolace. Díky originální struktuře odvádí rychle přebytečnou vlhkost od těla - o 20 % rychleji než ostatní vlákna, o 50 % rychleji než bavlna. Vlákna jsou odolná vůči pachům a bakteriím, jsou nesrážlivá a udržují tvar.

TWO-SIDED

Výrobek je nositelný oboustranně. Je možné měnit přední díl za zadní a naopak. Typ výstřihu si tak může každý zvolit podle aktuální nálady.

UKLIDME SVET

30 Kč z ceny tohoto trika věnujeme na praktickou ochranu přírody ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody. Vybraná částka bude použita jako finanční podpora celorepublikové úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Ultralight

Jedná se o velmi lehký materiál s minimálním objemem, odolný vůči větru při zachování vynikající propustnosti pro vodní páry, a tím i odvodu potu.

UV Proof 20+

Speciální materiál, který propustí k pokožce pouze 1/20 z celkového UV záření. S tímto materiálem budete dostatečně chráněni před slunečními paprsky.

UV Proof 40+

Speciální materiál, který propustí k pokožce pouze 1/40 z celkového UV záření. S tímto materiálem budete dostatečně chráněni před slunečními paprsky.

UV Proof 50+

Speciální materiál, který propustí k pokožce pouze 1/50 z celkového UV záření. S tímto materiálem budete dostatečně chráněni před slunečními paprsky.

Vibram

Značková, nesmekavá a oděruodolná podešev s dlouhou životností vyráběná s použitím nejnovějších technologií a materiálů.

Volume L10

Objem 10 litrů.

Volume L15

Objem 15 litrů.

Volume L16

Objem 16 litrů.

Volume L18

Objem 18 litrů.

Volume L20

Objem 20 litrů

Volume L25

Objem 25 litrů.

Volume L26

Objem 26 litrů.

Volume L30

Objem 30 litrů.
Volume L65

Volume L65

Volume L65
Objem 65 litrů.

Volume L8

Objem 8 litrů.

WARM HAND

Kapsy na oděvu jsou z počesaného materiálu pro lepší zahřátí rukou.

WATER REPELLENCY

Jedná se o zátěr nanesený na rubní stranu materiálu. Tato úprava zvyšuje odolnost proti průniku vlhkosti.

Water Repellency

Materiál s voděodolnou úpravou.

Water repellency and vapour permeability

Jedná se o permanentní impregnaci nebo lehký zátěr nanesený na vrchní nebo spodní část materiálu. Tato úprava zvyšuje odolnost proti průniku vlhkosti a zároveň zachovává materiál paropropustný.

WATER REPELLENCY-IMPREGNATION

Jedná se o impregnaci nanesenou na vrchní část materiálu. Tato úprava zvyšuje odolnost proti průniku vlhkosti.

Water-repellent zipper

Výrobek obsahuje zipy odpuzující vodu. Výrobek je nutné prát s uzavřenými zipy a nesmí se žehlit.

Wrist gasket

Vnitřní ochranná elastická manžeta s otvorem na palec.